DomůElektromobilyBezpečnost ŠKODA ENYAQ iV je srovnatelná s modely s konvenčním pohonem

Bezpečnost ŠKODA ENYAQ iV je srovnatelná s modely s konvenčním pohonem

Z výsledků studií a testů vyplývá, že bezpečnost ŠKODA ENYAQ iV není v žádném případě nižší než bezpečnost automobilů s běžnými spalovacími motory. Díky celé řadě ochranných opatření nepředstavují elektrické komponenty vozů riziko úrazu elektrickým proudem ani za mokra. Řidiči ŠKODA ENYAQ iV se nemusí obávat bezpečnostních rizik ani úrazu elektrickým proudem, ať už při jízdě, stání, při nabíjení u dobíjecí stanice nebo v případě nehody.

Bezpečnost ŠKODA ENYAQ iV zaručuje systém s ochrannými jističi a rozsáhlou senzorovou technikou, aby nehrozilo nebezpečí úrazu elektrickým proudem ani v myčce, při nabíjení v dešti nebo v případě povodní. Automatická kontrola systému zjistí bezpečné spojení mezi vozidlem a dobíjecí stanicí a v případě závady se proces dobíjení okamžitě přeruší.
Baterie vozu ŠKODA ENYAQ iV je uložena v podvozku odolném proti nárazu, který při nárazové zkoušce zůstal nepoškozen, i přes zdeformovanou karoserii. Model ENYAQ iV získal v bezpečnostním testu Euro NCAP nejvyšší hodnocení za bezpečnost při nárazu.
V případě nehody se vysokonapěťový systém během milisekund automaticky odpojí, takže elektrické komponenty nejsou pod napětím. Řidič, cestující i záchranné složky jsou tak chráněni před zásahem elektrickým proudem.

Bezpečnostní systém ŠKODA ENYAQ iV s ochrannými jističi a rozsáhlou senzorovou technikou

Za prakticky nemožné z technického hlediska považují odborníci samovznícení neporušené lithium-iontové baterie nebo explozi hořícího elektromobilu. Pokud by i navzdory všem bezpečnostním opatřením došlo k požáru, postupuje se při hašení elektrického vozu jinak než při hašení automobilu se spalovacím motorem. ŠKODA AUTO poskytuje školení a záchranným složkám specifické informace, aby byla při manipulaci s havarovanými elektromobily zajištěna co nejvyšší odbornost. Hasiči tak mohou například termokamerou prověřit stav vysokonapěťového modulu a v případě potřeby jej ochladit, aby se zabránilo požáru baterie.

Škoda Enyaq iV diskuzní fórum

- Advertisement -

Další články