DomůElektromobilyDnes začala sériová výroba modelu Enyaq iV

Dnes začala sériová výroba modelu Enyaq iV

Ve výrobním závodě Škody auto v Mladé Boleslavi dnes začala sériová výroba modelu Enyaq iV. Sériovou výrobou učinila společnost velký krok do budoucnosti směrem ke své strategii elektromobility. Škoda Enyaq iV je čistě bateriové SUV postavené na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Výroba vozů probíhá paralelně s modely Octavia a Karoq, které jsou postaveny na bázi platformy MQB. Plánovaná výrobní kapacita linky činí až 350 vozů Enyaq iV za den. Na přestavbu linky pro výrobu vozu byla potřeba 32 milionů eur (836 312 000 Kč). Na následujícím videu se můžete podívat jak výroba modelu Enyaq iV probíhá.

ENYAQ iV je prvním sériovým modelem značky ŠKODA, který byl od začátku koncipován jako čistě bateriový vůz. Tím klade naše nové SUV zcela jiné požadavky na výrobní procesy a sled výrobních operací než modely se spalovacím motorem. Tuto skutečnost odráží také rozsáhlá opatření spojená s přípravou a přestavbou, kterou jsme v našem hlavním závodě v Mladé Boleslavi realizovali od léta minulého roku. Dnešní zahájení výroby modelu ŠKODA ENYAQ iV na jediné výrobní lince v celém koncernu určené pro vozy na bázi platformy MEB a MQB je zcela mimořádným okamžikem pro všechny naše zaměstnance.“ řekl Michael Oeljeklaus, který je členem představenstva za výrobu a logistiku ve Škodě Auto.

- Advertisement -

Škoda Enyaq iV nabízí tři velikosti baterií a pět variant výkonu motoru. U nejvýkonnějších verzí je ve voze ještě umístěn druhý elektromotor, který se nachází u přední nápravy. Jednotlivé výkonové varianty se liší v provedení interiéru. Dojezd Škody Enyaq iV je v závislosti na použité baterii až 536 kilometrů podle metodiky WLTP. Vysokokapacitní baterie jsou vyráběny společností Škoda v hlavním závodě v Mladé Boleslavi a používají je také ostatní značky koncernu. Vůz dále nabízí jako vůbec první model Škoda head-up displej s prvky rozšířené reality. Na něm jsou promítány informace o rychlosti jízdy i rozpoznané dopravní značky.

Škoda Enyaq iV diskuzní fórum

Další články