DomůElektromobilyŠKODA ENYAQ iV 4x4 má dva elektromotory

ŠKODA ENYAQ iV 4×4 má dva elektromotory

Značka ŠKODA AUTO se postupně rozrůstá a představuje třetí model v řadě ENYAQ iV. Oproti dosavadním verzím iV 60 a iV 80 s pohonem zadních kol se nová verze Enyaq iV 80x může pochlubit pohonem všech kol. ŠKODA ENYAQ iV 4×4 na platformě MEB je dosud nejvýkonnější motorizací použitou u elektrického SUV mladoboleslavské automobilky. Disponuje totiž výkonem 195 kW a maximem točivého momentu 425 Nm (stanovený v souladu s UN-GTR.21).

Díky rozšíření nabídky o variantu s pohonem všech kol mají nyní zákazníci u modelové řady ŠKODA ENYAQ iV skutečně široký výběr. Výhledově očekáváme její podíl na celkových prodejích modelové řady ENYAQ kolem 20 %

říká vedoucí prodeje ŠKODA AUTO Česká republika Jan Pícha.

Pohon

ŠKODA ENYAQ iV 4×4 s hlavním pohonem v podobě synchronního elektromotoru s permanentními magnety na zadní nápravě, kdy pro docílení pohonu 4×4 se pak na přední nápravě nachází elektromotor druhý.
Hlavní pohon disponuje výkonem 150 kW, maximálním točivým momentem 310 Nm
a dosahuje až 16 000 ot./min. Vyznačuje se vysokou účinností a konstantním výkonem v širokém spektru otáček.
Pohon na přední nápravě disponuje výkonem 80 kW, největším točivým momentem 162 Nm a dosahuje maximálně 13 500 ot./min. Vyznačuje se krátkodobou přetížitelností a nízkými ztrátami při tření, který je ideální ke krátkodobému „boostu“, kdy se vyžaduje zapojení pohonu předních kol.

Elektrická Škoda Enyaq iV

Výbava

Bohatá základní výbava je stejná jako u již prodávaných verzí iV 60 a iV 80 s jednou výjimkou. Zatímco vozy s pohonem zadních kol si vystačí s 50 kW DC nabíjením, ŠKODA ENYAQ iV 80x je standardně dodáván se 130 kW DC rychlým nabíjením.
Rovněž ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV 80x s dynamickými jízdními vlastnostmi odpovídá svou výbavou dřívějším verzím SPORTLINE. Např. 20 palcová antracitová litá kola Vega, dominující černá barva (na čalounění, přístrojové desce i výplních dveří), kryty pedálů s hliníkovým vzhledem anebo tříramenný sportovní multifunkční volant, na kterém lze pomocí tlačítek
a otočných ovladačů nastavovat různé funkce vozu. ENYAQ SPORTLINE iV 80x má baterii o celkové kapacitě 82 kWh a využitelné kapacitě 77 kWh. Jeho maximální rychlost je 160 km/h a na jedno nabití ujede v režimu WLTP až 495 km.

Cena ŠKODY ENYAQ iV 80x

- Advertisement -

Doporučená prodejní cena ŠKODY ENYAQ iV 80x byla stanovena na 1 277 900 Kč v provedení Loft, verze SPORTLINE za 1 357 900 Kč včetně DPH.

Další články