DomůElektromobilyŠKODA ENYAQ iV zvítězila v Red Dot Design 2021

ŠKODA ENYAQ iV zvítězila v Red Dot Design 2021

Elektromobil Škoda Enyaq iV zvítězil v prestižní anketě Red Dot Design 2021. Na mezinárodní porotu při své premiéře v anketě zapůsobil především díky svému emocionálnímu a výraznému designu. Automobilka již za své vozy získala cenu Red Dot 15 krát a toto vítězství je tak 16-té.

Crystal Face

Osobitý design vozu Enyaq iV je vyjádřen vyváženými proporcemi a výraznou přední maskou. Automobilka na přání vybaví vůz přední maskou Crystal Face, která je složena z 131 LED diod. Maska v kombinaci s animovanou funkcí Coming/leaving Home rovněž vytváří zajímavý efekt.

Škoda Enyaq iV

Škoda Enyaq iV je první čistě elektrické SUV značky Škoda Auto. Díky použitému elektromotoru, tak vůz nabízí mimořádný prostor interiéru srovnatelný s modelem Kodiaq, i přesto, že je elektrický vůz kratší. Dojezd elektromobilu je podle metodiky WLT 520 kilometrů. Více o modelu Škoda Enyaq iV …

Red Dot Design

- Advertisement -

Jedno z nejznámějších designérských ocenění Red Dot na světě se letos pořádalo již jako 66. ročník. Přibližně 50 odborníků z různých oborů hodnotilo design zhruba 7800 produktů z celkem 60 zemí. Mezi hodnocenými kritérii byl například stupeň inovace, funkčnost, životnost nebo ekologická udržitelnost.

Zdroj informací: tisková zpráva

Škoda Enyaq iV diskuzní fórum

Další články