DomůElektromobilyTest bezpečnosti Euro NCAP zvládla Škoda Enyaq iV na jedničku

Test bezpečnosti Euro NCAP zvládla Škoda Enyaq iV na jedničku

Elektrická Škoda Enyaq iV získala maximální hodnocení pět hvězdiček v nezávislém testu Euro NCAP (European New Car Assessment Programme). V hodnocením ochrany dospělých cestujících získala ŠKODA ENYAQ iV 94%. V hodnocením ochrany dětské posádky získala 89%, což je dosud nejlepší výsledek v testu Euro NCAP. S celkovým ziskem 86 % se tak jedná v současnosti o jeden z nejbezpečnějších vozů. Kompletní výsledek lze nalézt zde.

Pětihvězdičkové hodnocení nového modelu ŠKODA ENYAQ iV v bezpečnostním testu Euro NCAP nás velice těší. Hrdí jsme zejména na výsledek v oblasti ochrany dospělých a dětí v interiéru vozu. Skutečnost, že jsme i po loňském zpřísnění podmínek hodnocení prodloužili úspěšnou sérii pětihvězdičkových výsledků našich vozidel, potvrzuje náš silný závazek vůči bezpečnosti našich zákazníků a všech ostatních účastníků silničního provozu.

řekl Johannes Neft, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast technického vývoje

Škoda Enyaq iV má ve své výbavě až devět airbagů, centrální airbag mezi předními sedadly a ochranu Proactive Occupant Protection. Bezpečnost vozu zvyšují další integrované bezpečnostní systémy jako například Front Assist s prediktivní ochranou chodců a cyklistů nebo Asistent změny jízdního pruhu a další.

Zdroj informací: tisková zpráva

Škoda Enyaq iV diskuzní fórum

- Advertisement -

Další články