DomůElektromobilySvětová premiéra ŠKODA ENYAQ iV bude v Praze

Světová premiéra ŠKODA ENYAQ iV bude v Praze

Nový elektromobil Škoda Enyaq iV bude mít, podle nejnovějších informací od společnosti Škoda auto, světovou premiéru 1. září 2020 v Praze.

Škoda Enyaq iV je čistě elektrický bateriový model, který jako první používá modulární platformu pro elektromobily (MOB) koncernu Volkswagen. Tímto novým modelem Škoda realizuje část své strategie elektromobility. Jedná se tak nejdůležitější model letošního roku.

Společnost zveřejnila fotografii siluety vozu, kterou je možné vidět v úvodu článku a naznačuje na ni vzhled vozu. Silueta ŠKODA ENYAQ iV ukazuje přibližné proporce nové vlajkové lodi značky Škoda. Krátká příď s protaženou linií střechy dodávají vozu dynamický vzhled a zachovávají velkou nabídku prostoru. Nové SUV tak v interiéru nabízí srovnatelný prostor jako model KODIAQ, i přesto že je na délku kratší než OCTAVIA.

- Advertisement -

ENYAQ iV kromě velkého zavazadlového prostoru nabízí pohon zadních nebo všech kol. Kromě toho jsou k dispozici 3 velikosti baterie a 5 výkonnostních stupňů. Maximální nabíjecí výkon vozu dosahuje až 125 kW. Dojezd Škoda Enyaq iV je až 500 kilometrů na jedno nabití v cyklu WLTP.

Vzhledem k vysoké ceně baterií se Škoda Enyaq bude řadit spíše mezi manažerská než rodinná auta. Cena Škody Enyaq iV bude s největší pravděpodobností vyšší než u modelu Škoda Kodiaq.

Zdroj: tisková zpráva

Škoda Enyaq iV diskuzní fórum

Další články