DomůElektromobilyVolkswagen zahájil sériovou výrobu modelu ID.4

Volkswagen zahájil sériovou výrobu modelu ID.4

Společnost Volkswagen zahajila sériovou výrobu elektromobilu ID.4 v Cvikově. Jedná se o výhradně elektricky poháněné SUV s neutrální bilancí emisí CO2. Světová premiéra modelu ID.4 se uskuteční na konci září.

„Volkswagen rozšiřuje svou nabídku ve třídě kompaktních SUV, která je celosvětově největším růstovým segmentem, o elektromobil ID.42.“, řekl Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen.

Volkswagen tak potvrzuje své ambice stát se lídrem na světovém trhu s elektromobilitou. Koncern za tím účelem investuje do roku 2024 celkem 33 miliard eur, z toho 11 miliard eur jen do značky Volkswagen. Značka Volkswagen počítá s tím, že již v roce 2025 vyrobí 1,5 milionu elektromobilů.

Vokswagen ID.4

- Advertisement -

Model ID.4 je postaven na moderní modulární platformě MEB pro elektromobily. Tato platforma koncernu Volkswagen je koncipována výhradně pro elektrický pohon. Vzhledem k nízkému součiniteli aerodynamického odporu vzduchu a akumulátorovému systému to umožňuje modelu ID.4 dojezd více než 500 km (podle metodiky WLTP). Vozidlo navíc nabízí v interiéru hodně místa. Výroba modelu ID.4 má neutrální bilanci emisí CO2. To znamená, že se pro výrobu elektromobilu používá 100% ekologicky vyráběné elektrické energie.

Výroba ID.4 v Cvikově

Cvikov hraje v systémovém přechodu na elektromobilitu klíčovou roli. Velký výrobní závod se investicí ve výši 1,2 miliardy eur poprvé kompletně transformoval na elektromobilitu. Všechny úpravy budou podle plánu dokončeny v letošním roce. V prvním „výhradně elektrickém“ výrobním roce 2021 vyjede z bran cvikovského závodu cca 300 000 elektromobilů na základě modulární platformy MEB. Cvikov se tak stane největším a nejvýkonnějším závodem pro výrobu elektromobilů v Evropě a splní roli průkopníka v rámci transformace globální výrobní sítě značky Volkswagen. Také v mezinárodním měřítku se intenzivně připravuje zahájení výroby elektrického SUV. V čínském závodě Anting již začala předsériová výroba. Chattanooga spustí výrobu modelu ID.4 v roce 2022.

Prodej ID.4

SUV se začne prodávat nejprve s pohonem zadních kol. Později bude následovat elektrický pohon všech kol. V sendvičové podlaze karoserie uložená vysokonapěťová sada akumulátorů přispívá k nízkému těžišti a skvěle vyváženému rozložení hmotnosti mezi nápravy, což je optimální z hlediska jízdní dynamiky. Stejně jako všechny modely na základě nové modulární platformy MEB pro elektromobily nabídne i ID.4 velmi prostorný interiér díky kompaktní konstrukci elektrického pohonu. Přístrojová deska SUV s nulovými emisemi má přehledné uspořádání a důsledně digitalizované ovládání a zobrazování. Ovládání naprosté většiny systémů a funkcí zajišťují dotykové plochy a intuitivní hlasová komunikace.

Zdroj: tisková zpráva

Volkswagen ID.4 diskuzní fórum

Další články