DomůElektromobilyNové ID.4 GTX lze již objednávat

Nové ID.4 GTX lze již objednávat

Po své světové premiéře vstupuje nyní v prvních evropských zemích do předprodeje nové ID.4 GTX. Zkratka GTX bude označovat sportovní modely v rámci rodiny ID. Jako první špičkový model značky GTX nabije svět elektromobility novou, inteligentní sportovností, která spojuje ambice poskytovat mimořádné sportovní výkony s trvalou udržitelností. Základní cena je 1 384 900 Kč.

„ID.4 GTX je naším prvním sportovním elektromobilem pod značkou GTX. Rozum se zde snoubí s potěšením z jízdy. ID.4 GTX je sportovní jako GTI, komfortní jako SUV a trvale udržitelné jako ostatní členové rodiny ID. A s GTX znovu urychlujeme realizaci naší strategie ‚Way to Zero‘, díky níž bude mít Volkswagen do roku 2050 neutrální bilanci emisí CO2.“

říká člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za prodej Klaus Zellmer

Nové ID.4 GTX nabízí akumulátor s využitelnou kapacitou 77 kWh, který v reálném provozu zajistí dojezd od 340 do 480 kilometrů. Elektrický pohon všech kol, který má u modelů v rodině ID premiéru, zajišťují dva elektromotory s nejvyšším celkovým výkonem 220 kW (299 k). Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h, zrychlení z 0 na 60 km/h za 3,2 sekundy a na 100 km/h za 6,2 sekundy.

Červený Valkswagen ID.4 GTX 4x4

Nový model ID.4 GTX byl jako první člen rodiny ID zařazen do konfigurátoru se zcela nově koncipovanou strukturou výbav na přání. Zákazník si nejprve určí vzhled svého vozu, poté následuje výběr paketů. Na výběr jsou pakety Design, Infotainment, Assistance, Comfort a Sport, a to v základní podobě nebo ve verzi Plus.

- Advertisement -

Pro realizaci podnikové strategie ACCELERATE je nová produktová verze ID dalším významným impulzem. Volkswagen hodlá zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů v Evropě na 70 procent celkového prodeje. Letos plánuje společnost dodat zákazníkům celkem 450 000 elektromobilů a plug-in hybridních vozů.

Volkswagen ID.4 diskuzní fórum

Další články