DomůElektromobilyVolkswagen představil elektromobil ID. Life - cena začíná na půl milionu korun

Volkswagen představil elektromobil ID. Life – cena začíná na půl milionu korun

Volkswagen urychluje transformaci strategie ACCELERATE a již v roce 2025, tedy o 2 roky dříve než bylo původně plánováno, bude na trh v segmentu malých vozů uvedeno vozidlo z rodiny ID. Prvním výhledem na toto vozidlo je studie ID. Life, která byla představena na autosalonu IAA MOBILITY 2021 v Mnichově. Cena ID. Life bude přibližně 20 000 eur. Volkswagen hodlá do roku 2030 zvýšit podíl elektricky poháněných modelů na celkovém prodeji v Evropě nejméně na 70 procent a v Severní Americe a Číně nejméně na 50 procent.

ID. Life elektromobil do města

Vize malého elektromobilu do města staví do popředí člověka a společné zážitky. Studie proto kombinuje trvalou udržitelnost a digitalizaci s neobvykle flexibilním konceptem používání. ID. Life lze používat například jako promítací sál, hrací centrum nebo k odpočinku pod širým nebem. Design studie ID. Life je nápadný minimalistickým pojetím a vysokou kvalitou. Designéři se zřekli ozdobných prvků a dalších doplňků na povrchu karoserie i komplexních kombinací materiálů. K puristickému vzhledu přispívají také horizontální předěly mezi karoserií, prosklenými plochami a střechou. Individualizovatelná a odnímatelná střecha z tkaniny se vzduchovými komorami umožňuje v ID. Life prožívat „open-air“ pocit z jízdy. Toto řešení navíc také snižuje hmotnost.

„ID. LIFE je naší vizí městské elektromobility příští generace. Studie ukazuje první výhled na model ID. v segmentu malých vozů, který uvedeme na trh v roce 2025 v cenové třídě kolem 20 000 eur. Elektromobilitu tak zpřístupníme ještě většímu počtu lidí. ID. LIFE jsme důsledně přizpůsobili požadavkům mladé cílové skupiny. Jsme přesvědčeni o tom, že v budoucnosti bude automobil v ještě větší míře odrážet životní styl. Budoucím zákazníkům nepůjde jen o mobilitu, nýbrž mnohem více o to, co se svým vozem mohou zažít. ID. LIFE je naší odpovědí na tento požadavek.“

říká předseda představenstva značky Volkswagen Ralf Brandstätter

Elektromotor na platformě MEB

ID. Life vychází ze speciálně pro segment malých vozů vyvinuté varianty modulární platformy MEB s pohonem předních kol. Elektromotor o výkonu 172 kW (234 k) zrychlí z nuly na 100 km/h za 6,9 sekundy. Baterie s kapacitou 57 kWh umožňuje dojezd cca 400 kilometrů (WLTP).

„ID. LIFE je dalším důkazem jedinečné flexibility platformy MEB. Od malých vozů až po MPV jsou na této platformě realizovatelné všechny automobilové koncepty. MEB je nejlépe rozšiřitelná elektromobilová platforma v automobilovém průmyslu. S využíváním potenciálu platformy MEB teprve začínáme. Výkon, kapacitu nabíjení a dojezd budeme dále zlepšovat softwarovými aktualizacemi a s každým novým modelem.“

říká člen představenstva značky Volkswagen odpovědný za vývoj Thomas Ulbrich

Jaká je cena ID. Life ?

- Advertisement -

Volkswagen urychluje svou elektrifikační ofenzivu, aby mohl trvale udržitelnou mobilitu zpřístupnit ještě většímu počtu lidí. Rozšíření rodiny ID. do segmentu malých vozů s přijatelnými cenami je dalším důležitým krokem ke kompletně elektrifikované mobilitě. Cena ID. Life začíná na půl milionu korun.

Další články