DomůElektromobilyVolvo Concept Recharge: čistě elektrická budoucnost automobilky Volvo

Volvo Concept Recharge: čistě elektrická budoucnost automobilky Volvo

Automobilka Volvo Cars v rámci svého nového zaměření chce poskytnout svým zákazníkům svobodný, ekologický a bezpečný způsob cestování. Tento cíl se promítá do celé řady obchodních ambicí společnosti. Pro Volvo znamená elektrifikace mnohem více než pouhý přechod k elektrickým pohonným agregátům. Z pohledu automobilky se jedná o nové schéma v konstrukci automobilů, jehož manifestem je pro příští generaci elektrických automobilů koncepční vůz Volvo Concept Recharge. Automobilka se zároveň zavázala snižovat svou uhlíkovou stopu a jejím cílem je stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností.

“Náš koncepční vůz Concept Recharge představuje manifest plně elektrické budoucnosti automobilky Volvo Cars i nový typ vozu. Jedná se o vůz, který nabízí nové a moderní proporce ruku v ruce s všestranností, přičemž názorně ukazuje, co vše umožňuje technologie z hlediska designu.“

říká ředitel pro design Robin Page

Volvo Concept Recharge

Věrno skandinávské designérské tradici se Volvo Concept Recharge řídí rčením „méně, zato lépe“. V souladu s tímto mottem byly odstraněny všechny nepotřebné prvky, a co zbylo, je zpracováno velmi precizně do designu, který působí velmi vyrovnaně. Například po odstranění spalovacího motoru a jeho nahrazení soustavou akumulátoru uloženou pod plochou podlahou se konstruktérům podařilo prodloužit rozvor kol a vytvořit větší prostor pro kola. Výsledkem jsou kratší převisy, mnohem více vnitřního prostoru včetně velkorysého úložného prostoru mezi předními sedadly a zároveň lepší aerodynamické vlastnosti vozu.

Designový styl interiéru u koncepčního vozu Concept Recharge.

Designový styl automobilky Volvo nabírá u koncepčního vozu Concept Recharge novou formu také v interiéru. V centru nového, vylepšeného uživatelského zážitku je 15″ dotykový displej spolupracující s příští generací propojeného infotainment systému automobilky.
Technologie, která přispívá k vyrovnanému a klidnému jízdnímu zážitku díky logickému uspořádání a intuitivnímu způsobu ovládání. Nejnovější technologie perfektně ladí s charakteristickými znaky skandinávského designu jako jsou čisté linie a značné využívání udržitelných a přírodních materiálů v kabině.

„Uvnitř koncepčního vozu Concept Recharge jsme vytvořili pocit jako ve skutečném skandinávském obývacím pokoji. V interiéru se snoubí naše nejnovější technologie pro vytvoření uživatelského zážitku s krásnými, udržitelnými a přírodními materiály. Každá část interiéru se podobá uměleckému dílu a mohla by se klidně stát samostatným kusem nábytku v domě. Ačkoli využíváme nejnovější technologie, neděláme to samoúčelně. Vždy se soustředíme na to, jaké výhody dané technologie přinášejí.“

dodává Robin Page
- Advertisement -

Další články