DomůVolvoXC40 RechargeVolvo optimalizovalo dojezd XC40 Recharge

Volvo optimalizovalo dojezd XC40 Recharge

Řidiči plně elektrických vozů Volvo již brzy získají možnost ještě více optimalizovat dojezd. V rámci nejnovější aktualizace vzdáleným přístupem mohou majitelé optimalizovat dojezd XC40 Recharge díky nové palubní aplikaci asistent dojezdu, jejíž beta verze bude součástí nejnovější softwarové aktualizace vzdáleným přístupem dostupné pro vozy Volvo s infotainment systémem s OS Android Automotive.

Volvo XC40 Recharge

Ke zvýšení dojezdu dojde na základě vylepšení chytré správy akumulátoru a výkonu rekuperačního systému. Součástí bude také chytřejší časovač pro tepelnou přípravu vozu
a akumulátoru před odjezdem. Aplikace ‚asistent dojezdu, pomůže řidičům sledovat dostupný dojezd a optimalizovat tuto vzdálenost prostřednictvím chytré správy akumulátoru a rad k efektivnějšímu jízdnímu stylu řidiče. Řidiči získají díky aplikaci, která se hladce integruje do infotainment systému s OS Android, jasný a přesný ukazatel odhadované dojezdové vzdálenosti a spotřeby energie v reálném čase. Funkce optimalizace dojezdu může v zájmu zvýšení dojezdové vzdálenosti automaticky upravit chod klimatizačního systému, což bude užitečné především na delších cestách, kdy nebude nutné tak často dělat zastávky na dobíjení vozu. Aplikace bude dostupná prostřednictvím nejnovější softwarové aktualizace vzdáleným přístupem určené pro vozy Volvo XC40 Recharge. Ve vozech Volvo C40 Recharge bude instalována již z výroby.

„Díky vlastnímu vývoji softwaru a aktualizacím na základě vzdáleného přístupu můžeme naše vozy průběžně vylepšovat a tím zajistit, že bude vaše čistě elektrické volvo stále ve skvělé kondici. Aplikace asistent dojezdu je skvělým příkladem toho, jak rychle lze vyvíjet a zavádět nové funkce, a zlepšovat tak každodenní uživatelský zážitek zákazníků značky Volvo.“

řekla ředitelka pro on-line služby ve společnosti Volvo Cars Sanela Ibrovic

Aktualizace vzdáleným přístupem

Mezi další funkce v rámci nejnovější verze softwaru patří vylepšení bezpečnostních systémů, nové informace o chladných klimatických podmínkách a také opravy chyb. Řidiči uvidí informace o aktuální verzi softwaru na displeji středové konzoly a prostřednictvím aplikace Volvo Cars budou upozorňováni na plánované aktualizace. V aplikaci pak mohou sledovat postup stahování a instalace. Volvo Cars nabízí aktualizace vzdáleným přístupem od začátku letošního roku a postupem času se zpřístupní pro další modely a trhy Volvo. Tato forma aktualizací je pro zákazníky jednoduchá a pohodlná a pomůže jim udržovat jejich vozy stále aktuální, aniž by museli navštěvovat autorizovaného partnera vozů Volvo.

- Advertisement -

Zdroj: Volvo

Další články