DomůVolkswagene-GolfVýroba Volkswagenu ID.3 nahradí končící model e-Golf

Výroba Volkswagenu ID.3 nahradí končící model e-Golf

Včera (23. prosince 2020) byl ve výrobním závodě v Drážďanech vyroben poslední kus modelu e-Golf. Ten se v závodě vyráběl od roku 2017 a celkově bylo vyrobeno 50 401 kusů těchto vozů. Výrobu modelu e-Golf nahradí výroba Volkswagenu ID.3.

Konec e-Golfu je současně začátkem poslední fáze příprav na zahájení výroby modelu ID.3. Již za několik týdnů začneme psát novou kapitolu v historii Skleněné manufaktury. Po Cvikově jsme druhým výrobním závodem v Evropě, v němž bude probíhat výroba vozidel na základě nové modulární platformy MEB pro elektromobily. Volkswagen tím zdůrazňuje význam saských závodů v koncernové elektrické ofenzivě.

řekl Danny Auerswald, vedoucí Skleněné manufaktury

Video: ukončení výroby modelu e-Golf a příprava na výrobu ID.3

Příprava na výrobu ID.3 proběhne ve dvou vlnách

První fáze příprav pro výrobu Volkswagen ID.3 proběhla již v létě roku 2020. Druhá fáze je podle společnosti naplánovaná na začátek roku 2021. Rekonstrukce výrobních závodů Skleněné manufaktury proběhne na základě požadavků modulární platformy MEB pro elektromobily. Rekonstruovat a optimalizovat se bude například pracoviště kde dochází ke spojení karosérie a podvozku pro model ID.3. Dále pak bude provedena instalace zařízení pro montáž panoramatického střešního okna a přizpůsobení podávacích prvků pro instalaci palubní desky.

Spuštění montáže modelu ID.3 je pro zaměstnance velmi dobrou zprávou a odměnou za nesmírné úsilí při transformaci výrobního závodu od roku 2016. Dosáhli jsme tím dlouhodobé jistoty pracovních míst pro kmenové zaměstnance a perspektivy pozitivní budoucnosti pro výrobní závod.

řekl Thomas Aehlig, předseda podnikové rady Skleněné manufaktury

ID.3 na platformě MEB

Modulární platforma MEB byla speciálně vyvinuta pro požadavky elektromobilů a měla by sloužit k masivnějšímu rozšíření elektromobilů. Model ID.3 je první vůz koncernu Volkswagen, který je zkonstruován na této platformě. Model ID.3 nabízí solidní dojezd (230 až 330 km s baterií 45 kWh, 300 až 420 km s baterií 58 kWh a 390 až 550 km s baterií 77 kWh), relativně velký prostor v interiéru a dynamické jízdní vlastnosti. Od uvedení modelu ID.3 na evropský trh (září 2020) bylo v ostatních závodech vyrobeno více než 28 000 vozidel. Cena základní verze ID.3 je 976 900,- Kč (viz. přehled modelu ID.3) a bude jej možné objednávat od začátku roku 2021.

Volkswagen ID.3 diskuzní fórum

- Advertisement -

Další články