DomůHybridyBentleyBentley rozšiřuje nabídku o hybridní verzi Flying Spur Hybrid

Bentley rozšiřuje nabídku o hybridní verzi Flying Spur Hybrid

Společnost Bentley Motors dnes oznámila podrobnosti o nejnovějším a nejekologičtějším modelu Bentley v dosavadní historii. Nově uváděný Flying Spur Hybrid je prvním zástupcem rodiny hybridních vozů Bentley, které je postaveno na úspěšném modelu Flying Spur třetí generace s využitím pokrokového pohonného ústrojí (třetího v rámci řady). Flying Spur Hybrid je důkazem strategie Bentley (Beyond100) stát se klimaticky plně neutrální společností. Výroba všech provedení modelu Flying Spur probíhá v domovské lokalitě Bentley ve městě Crewe. V celosvětově prvním uhlíkově neutrálním závodu zaměřeném na výrobu luxusních vozů. Objednávky se přijímají od letošního léta a první vozy dorazí ke klientům před koncem roku 2021.

Luxusní model značky Bentley je důkazem, že hybridizace nutně neznamená kompromisy v otázkách luxusu nebo jízdních schopností. U nového Flying Spur Hybrid se lze spolehnout na nepostřehnutelné přepínání mezi spalovacím motorem a elektromotorem ve prospěch kultivovaného a vyrovnaného chodu bez ohledu na jízdní režim nebo styl. Hnací ústrojí nejnovějšího hybridního modelu spojuje benzínový motor 2,9 litru V6 s moderním elektromotorem a disponuje tak špičkovým točivým momentem (750 Nm), bleskovou odezvou na pokyny od plynového pedálu (0-100 km/h za 4,3 s) a stává se nejhospodárnějším vozem Bentley v historii s dojezdem přes 700 km na jedno natankování.

Nejnovější Flying Spur Hybrid přináší v dané třídě nejširší portfolio prvků chytré a intuitivní výbavy.

Nejnovější Flying Spur Hybrid přináší v dané třídě nejširší portfolio prvků chytré a intuitivní výbavy jako jsou My Battery Charge (Nabití baterie), My Car Statistics (Statistiky vozidla)
a My Cabin Comfort (Pohodlí v kabině). Spínač automatického přepínání Start-Stop byl nahrazen ovladačem trojice ‚E‘ režimů. EV Drive (jízda na elektřinu), Hybrid (hybridní režim)
a Hold (režim s důrazem na spalovací motor), aby řidič mohl za jízdy co nejlépe využívat kapacitu baterie. Bezprostředně po zapnutí vozidla se aktivuje režim EV Drive s cílem maximálně využívat k pohonu vozidla samotnou elektřinu. Pro nejlepší zpětnou vazbu se na přístrojovém štítu objeví další informace o tom, zda se vozidlo pohybuje v čistě elektrickém režimu (EV), rekuperuje energii při zpomalování, nebo využívá spalovací motor.

- Advertisement -

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články