DomůFordFocus EcoBoost HybridSpotřeba Ford Focus EcoBoost Hybrid je 5,2 l/100 km

Spotřeba Ford Focus EcoBoost Hybrid je 5,2 l/100 km

Ford dnes představil nový Focus v nové podobě orientované na člověka a jeho potřeby, která uděluje novému Focusu ještě odvážnější a sebevědomější výraz. V nabídce motorů pro nový Focus nechybí pohonné jednotky, jež díky elektrifikaci nabízejí ještě více hospodárnosti. Spotřeba Ford Focus EcoBoost Hybrid je v kombinaci se sedmistupňovou samočinnou převodovkou Powershift dle metodiky WLTP 5,2 l/100 km.

Nový Ford Focus

Rodinný vůz střední velikosti s expresivním novým designem, elektrifikovanými pohony
a nejmodernější konektivitou i asistenčními technologiemi, který nabízí ještě více hospodárnosti, kultivovanosti a radosti z jízdy, která k Focusu neodmyslitelně patří už déle než 20 let. Varianty Titanium, ST-Line a Active jsou vzájemně více odlišené. Na přání jsou k dispozici rozšiřující sady výbavy X a Vignale, jež přinášejí ještě více luxusu spolu s exkluzivními designovými prvky.
Focus dostal novou generaci komunikačního, zábavního a ovládacího systému SYNC 4 s cloudovou navigací a hlasovým ovládáním s online připojením a schopností rozumět běžné řeči. Obrazovka systému SYNC 4 je při úhlopříčce 13,2 palce (33,5 cm) největší v segmentu 2 a její intuitivní rozhraní usnadňuje ovládání jízdních i komfortních funkcí. S touto technologií je zároveň spojena možnost využívat bezdrátových aktualizací Ford Power-Up, díky nimž se bude funkčnost vozu v průběhu času dále rozvíjet.

„Úspěšný příběh Focusu se píše již déle než 20 let. Jeho kouzlo vždy spočívalo v atraktivním designu
a prvotřídních jízdních vlastnostech. Díky nové generaci SYNC 4 s online navigací a největší obrazovkou v segmentu se majitelé nového Focusu mohou těšit na rozšířenou digitální zkušenost, která se hladce prováže s jejich životem.“

řekl ředitel divize osobních vozů ve Ford of Europe Roelant de Waard

Spotřeba Ford Focus EcoBoost Hybrid

Nový Focus poprvé umožní kombinovat úsporné mild-hybridní motorizace EcoBoost Hybrid o výkonu až 114 kW (155 k) se samočinnou převodovkou. Jedná se o sedmistupňovou dvouspojkovou skříň Powershift, jejíž konstrukce ve spojení s dynamickým charakterem elektrifikovaného pohonu zaručuje pro Focus typický požitek z jízdy. Motory EcoBoost Hybrid využívají 48V mild-hybridní soustavu a v novém Focusu jsou nabízeny ve variantách o nejvyšším výkonu 92 kW (125 k) a 114 kW (155 k). Lze je kombinovat i se šestistupňovou manuální převodovkou, hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 dle WLTP v takovém případě začínají na 5,1 l/100 km, respektive 115 g/km. Spotřeba Ford Focus EcoBoost Hybrid se sedmistupňovou samočinnou převodovkou Powershift je 5,2 l/100 km a dosahuje CO2 od 117 g/km.

- Advertisement -

Další články