DomůHybridyHondaNová Honda HR-V e:HEV nabízí efektivní a agilní výkon

Nová Honda HR-V e:HEV nabízí efektivní a agilní výkon

Zcela nová Honda HR-V e:HEV (hybridní elektrické vozidlo) navržená tak, aby vyhovovala náročným potřebám spotřebitelů, dosahuje výjimečné rovnováhy mezi prémiovým stylem a mimořádnou prostorností, s kompaktními rozměry. Nový model je navržený tak, aby vyhověl potřebám řidiče a spolucestujících. Podle zásady společnosti „Man-Maximum, Machine-Minimum“ (M/M) je nová Honda atraktivní kombinací výjimečného designu, účinnosti a maximální užitnosti. Malé SUV HR-V e:HEV je poháněn moderní technologií dvoumotorové hybridní jednotky zajišťující efektivitu a impozantní výkon.

Exteriér ve stylu SUV inspirovaný kupé vozy

S filozofií jednoduchého moderního designu, osobitými liniemi a čistými plochami má model HR-V e:HEV známý atraktivní vzhled s hravým charakterem a robustností SUV. Díky větším kolům o velikosti 18 palců, zvýšením světlé výšky o 10 mm, snížením výšky střechy o 20 mm a snížení předního přesahu karoserie nabízí nová Honda kombinaci estetiky a spolehlivosti. Impozantní vzhled dodávají vozu přední světlomety, mřížka v barvě karoserie a výrazná spodní mřížka. Elegantní proporce jako u vozů kupé tvoří výklopné dveře zavazadlového prostoru s prémiovou dlouhou kapotou, která vizuálně posouvá kabinu dozadu.

Prvotřídní design interiéru a prostornost

Interiér u nového modelu HR-V je zaměřen na prostor a prosvětlení s úrovní pohodlí a praktičnosti. Moderní tkaniny, texturované materiály a jedinečný systém rozvádění vzduchu tento pocit vzdušnosti ještě zintenzivňuje. Průduchy ve tvaru L vedou proud vzduchu podél předních bočních oken ke stropu a vytvářejí příjemné vnitřní prostředí pro všechny osoby ve vozidle bez nepříjemného foukání vzduchu přímo na ně. Vynikající výhled umožňuje nová poloha řízení, která je o 10 mm vyšší než u předchozího modelu a okna, která jsou navržena tak, aby přiváděla co nejvíce světla. Přehledné ovládací prvky audiosystému a ventilace umožňují bezpečné a intuitivní ovládání.

Interiér nového modelu HR-V
Honda HR-V e:HEV 2021

Prostor a uspořádání

- Advertisement -

Nový model HR-V nabízí na zadních sedadlech o 35 mm větší prostor pro nohy, ačkoliv jsou rozměry vozidla podobné předchozímu modelu. Díky chytrému uspořádání sedadel Magic Seats, spodní hraně výklopných dveří a rovné podlaze nebyl zavazadlový prostor omezen. Optimalizovány jsou také úložné prostory. Středová konzola s přední přihrádkou pro malé předměty je umístěna uprostřed kabiny a dotykem aktivovaná světla ještě více umocňují pocit prémiového a pohodlného interiéru.

Velký zavazadlový prostor
Honda HR-V e:HEV 2021

Hnací ústrojí nové Hondy HR-V e:HEV

Hybridní technologie e:HEV poskytuje plynulý a příjemný zážitek z jízdy a působivě nízkou spotřebu paliva. Skládá se ze dvou kompaktních, výkonných elektromotorů připojených k 1,5litrovému zážehovému motoru i-VTEC s maximálním výkonem z hnacího motoru 96 kW (131 k) a maximálním točivým momentem 253 Nm při 4 500 ot./min. Pro maximální efektivitu se model HR-V rozjíždí v elektrickém režimu a plynule přechází do hybridního režimu. Jízdní dynamika je vylepšena výkonnostními režimy – Sport, Normal a Econ, přičemž lze zvolit jízdní režim B poskytující silnější rekuperační brždění a zážitek více podobný jízdě v elektromobilu.

Větší bezpečnost

Technologie Honda SENSING™ byla pro zcela nový model HR-V zmodernizována přidáním nové širší přední kamery s vyšším rozlišením a radarového snímače s vylepšeným systémem nočního provozu, který detekuje vozidla, motocykly včetně cyklistů, kteří kříží vozidlu cestu. Bezpečnější a plynulejší přechod při vyjíždění, předjíždění vozidel a při změně jízdního pruhu zajišťuje nová technologie adaptivního tempomatu, která je vybavena funkcí následování pomalou rychlostí a ovládáním brzd při jízdě z kopce. Nová Honda HR-V e:HEV má také posílen systém sledování dopravy při couvání a asistenta při jízdě z kopce, který funguje od minimální rychlosti 3 km/h a umožňuje lepší a plynulejší řízení na vozovkách s nižší přilnavostí a příkrým klesáním.

Zdroj informací: tisková zpráva

Honda HR-V Hybrid diskuzní fórum

Další články