DomůHybridyHyundai představil video s konceptem Vision T

Hyundai představil video s konceptem Vision T

Společnost Hyundai Motor zveřejnila nové video s konceptem plug-in hybridu Vision T. Tento koncept byl poprvé představen v listopadu 2019 na autosalonu v Los Angeles.

SangYup Lee, šéfdesignér značky Hyundai, ve videu vysvětluje nejdůležitější charakteristické prvky designu nového konceptu. Jde hlavně o dynamickou architekturu, ostré hrany, rovné linie a geometrické stylistické prvky označované jako „parametrická dynamika“. Dále pak o výrazné povrchové úpravy, kombinace měkkých ploch s tvrdými liniemi a ostré, geometrické hrany. SangYup Lee přirovnává architekturu vozidla k minerálu nebo krystalu, který se po úderu do tvrdého předmětu roztříštil.

Geometrické vzory na masce chladiče včetně skrytých světlometů dodávají vozidlu kvalitu klenotu. U jedoucího vozidla se klapky regulující přívod vzduchu pohybují, takže vozidlo vypadá spíše jako živé zvíře než strnulý stroj. Integrovaná architektura studie Vision T propojuje všechny prvky vozidla. Například motiv designu skrytých světlometů se opakuje v zadních svítilnách.

- Advertisement -

„Opravdu jsme chtěli vytvořit Vision T jako nejavantgardnější, nejsportovnější a nejsvěžejší CUV. Chtěli jsme představit vizi nejdynamičtějšího CUV,“ říká SangYup Lee.

Více informací o studii Vision T naleznete zde: https://www.hyundai.news/eu/brand/hyundai-reveals-vision-t-plug-in-hybrid-suv-concept/

Vision T představuje další krok v evoluci „smyslné sportovnosti“, která charakterizuje design značky Hyundai a její identitu. Koncepční vozy Hyundai nejsou samoúčelné – prozrazují směr vývoje designu budoucích modelů Hyundai, mezi něž patří jak koncepční, tak i sériově vyráběné vozy.

Zdroj: tisková zpráva

Hyundai Vision T diskuzní fórum

Další články