DomůHybridyHyundai SANTA FE Plug-in Hybrid má dojezd až 58 km

Hyundai SANTA FE Plug-in Hybrid má dojezd až 58 km

Společnost Hyundai Motor oznámila, že nový model SANTA FE Plug-in Hybrid má dojezd až 58 km v režimu výhradně elektrického pohonu. Tato vlajková loď značky Hyundai v evropském segmentu SUV se již vyrábí v závodě Hyundai v jihokorejském Ulsanu

Nový model SANTA FE Plug-in Hybrid je poháněn spalovacím motorem 1.6 T-GDi a elektromotorem o výkonu 66,9 kW. Kapacita Li-Pol baterie je 13,8 kWh. Model je nabízen s pohonem všech kol. SUV ujede na jedno nabití akumulátorů až 58 km (podle metodiky WLTP) s výhradně elektrickým pohonem. Emise CO2 vozu jsou pouhých 37 g/km v kombinovaném režimu a při každodenním dojíždění na krátkou vzdálenost mohou řidiči používat jen elektrický pohon s nulovými emisemi.

Nízké emise CO2 navíc opravňují české zákazníky k získání registračních značek elektrického vozidla „EL“, které je zbavují povinnosti platit za použití českých dálnic a rychlostních silnic a také umožňují bezplatné parkování na modrých a fialových zónách v Praze.

Cena SANTA FE Plug-in Hybrid

- Advertisement -

Cena SANTA FE Plug-in Hybrid s pohonem všech kol a výkonem 265 koní na českém trhu začíná na částce 1 249 990 Kč včetně DPH.

Další články