DomůKiaCeedModernizovaná Kia Ceed bude mít plug-in hybridní pohon

Modernizovaná Kia Ceed bude mít plug-in hybridní pohon

Model Kia Ceed dlouhodobě sehrává klíčovou roli korejské značky na evropském trhu a současně je vůbec prvním vozem, jehož návrh, konstrukce i výroba probíhá v Evropě se zohledněním vkusu místních zákazníků. Modernizovaná řada Ceed, která bude k dispozici během 4. čtvrtletí 2021 se začne vyrábět letos v srpnu v Žilině na Slovensku. Nejprodávanější řada vozů značky Kia si pro modelové provedení 2021 připravila výrazná moderní vylepšení
a přináší zákazníkům ucelený výběr hnacích ústrojí: Kia Ceed plug-in hybrid (PHEV), mild-hybrid (MHEV) s výkonovým rozpětím od 100 do 204 koní a přeplňované benzínové i naftové motory, vždy včetně moderní technologie Kia Smartstream.

Kia Ceed GT-line

Součástí Smartstream je vlastní technologie plynule proměnné periody ventilů (CVVD) pro optimální výkon. CVVT rovněž snižuje spotřebu paliva v kombinaci s nízkotlakým systémem recirkulace výfukových plynů (LP EGR), který část horkých plynů produkovaných motorem vrací do spalovací komory s cílem snižovat hydraulické ztráty a potažmo i spotřebu paliva. Nový motor Smartstream, jenž nahrazuje předchozí jednotku 1,4 litru T-GDi, spolupracuje buďto se 7st. dvouspojkovou převodovkou (7DCT), nebo šestistupňovou manuální převodovkou (6MT). Výkon je při současném snížení úrovně emisí 160 koní. Nová jednotka 1.5 T-GDI je k dispozici i jako mild-hybrid (MHEV). Naftový Ceed s maximálním výkonem 136 k se nabízí výhradně jako mild-hybrid v kombinaci s inteligentní manuální převodovkou (iMT) nebo ústrojím 7DCT.
Provedení Kia Ceed plug-in hybrid využívá benzínový motor 1.6 GDi o maximálním výkonu 141 koní v kombinaci se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Uvedenou hnací jednotku doplňuje akumulátorový modul o kapacitě 8,9 kWh pro bezemisní jízdu ve městě s dojezdem až 57 km na jedno nabití.
Provedení GT stojící na vrcholu modelové řady a přináší exkluzivní jednotku 1,6 litru T-GDi s jedinečným zvukem. Benzínový motor spolupracuje s ústrojím 7DCT a poskytuje 204 koní.
Zkušenost za volantem je možné uzpůsobit podle nálady řidiče a jízdních podmínek prostřednictvím páček řazení pod volantem a trojice jízdních režimů: Eco, Comfort a Sport.

- Advertisement -

Další články