DomůHybridyKia zahájila výrobu hybridního modelu Sorento

Kia zahájila výrobu hybridního modelu Sorento

Spoločnost Kia zahájila ve svém korejském závodu Hwasung výrobu nového vlajkového modelu Sorento Hybrid. Jedná se elektrifikované provedení, které je určeno pro evropský trh.

Produkce nového hybridního Sorenta čtvrté generace probíhá na jedné výrobní lince V Hwangu spolu s benzínovými a naftovými motory. První vyrobené kusy jsou určeny pro evropské trhy a to včetně České republiky. Na trzích by se Sorento čtvrté generace mělo objevit ve třetím čtvrtletí 2020. Model Sorento Hybrid se bude také zanedlouho vyrábět i pro Severní Ameriku, a to v závodu Kia ve West Pointu v americkém státě Georgia.

Historie vozu Kia Sorento

Sorento je již bezmála dvacet let stálicí globální modelové řady Kia. Premiéru měl tento model v roce 2002 a od té doby se celosvětově prodalo přes 3 miliony vozů. Ke konci roku 2020 bude nové Sorento na některých trzích poprvé k dispozici i v provedení Plug-in Hybrid.

Nové Sorento Hybrid

- Advertisement -

Sorento Hybrid je prvním vozem značky Kia, který je postaven na nové generaci podvozkové platformy pro středně velká SUV. Díky novému podvozku a větší karoserii nabízí tento model větší zavazadlový prostor. Promyšlené uspořádání interiéru se navíc promítlo do možnosti nasadit nová elektrifikovaná hnací ústrojí Kia Smartstream, která přinášejí nižší spotřebu paliva, nižší emise a nejvyšší výkon v historii tohoto modelu.

Elektrifikované ústrojí Smartstream spojuje jednotku 1,6 litru T-GDI (přeplňovaný benzínový motor s přímým vstřikováním) s lithium-iont polymerovou baterií o kapacitě 1,49 kWh a elektromotorem o výkonu 44,2 kW. Bateriový modul je uložen pod podlahu.

Elektrifikovaný pohon nabízí výkon 230 k a točivý moment 350 Nm. Hnací síla se předává prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky a elektrického zařízení zabudovaného v převodovce. Toto řešení dovoluje souběžný přenos celého výkonu spalovacího motoru a elektromotoru při minimálních energetických ztrátách. Výsledkem je pak okamžitá odezva při zrychlování za všech otáček.

Zdroj: tisková zpráva

Kia Sorento Hybrid diskuze

Další články