DomůHybridyNová Kia Sportage plug in hybrid bude uvedena na český trh začátkem...

Nová Kia Sportage plug in hybrid bude uvedena na český trh začátkem roku 2022

Společnost Kia Europe dnes odhalila evropské provedení modelu Sportage, jehož propracovaná konstrukce má nastolit nová měřítka v evropském segmentu SUV. Spojuje elegantní a atletické moderní ztvárnění exteriéru s nejmodernějším luxusním interiérem, který zaujme širokým integrovaným displejem se zakřiveným povrchem. Nová evropská verze Sportage představuje klíčové rozšíření nové modelové rodiny páté generace, jejíž první člen byl odhalen letos v červenci. Evropská Sportage se fyzicky představí ve světové premiéře na prvním ročníku autosalonu IAA Mobility od 7. do 12. září 2021. Uvedení Kia Sportage na český trh je naplánováno na začátek roku 2022.

„Zbrusu nová Sportage byla pečlivě navržena, vyvinuta a speciálně odladěna pro Evropu, čímž zároveň prolomila hranice a nastolila nová srovnávací měřítka v segmentu SUV. Nová Sportage svým progresivním designem exteriéru a průkopnickým interiérem spojuje od pohledu dynamický postoj s prémiovou
a řidičsky zaměřenou kabinou na vrcholu třídy, stavějící na výsledcích nejnovějšího technologického vývoje. Sportage je krom toho vybavena nejvyspělejšími technologiemi elektrifikace hnacích ústrojí – máme hospodárné a ekologické hybridní modely, které odpovídají různorodým potřebám zákazníků. Zbrusu nové plug-in hybridní provedení Sportage pro čistě elektrické cestování s nulovými emisemi poukazuje na zasazení značky Kia urychlit strategii trvale udržitelné mobility napříč Europou.“

řekl prezident společnosti Kia Europe Jason Jeong

Nová Kia Sportage pro rok 2022

Evropské provedení Sportage je postaveno na nové architektuře a těží z výhod špičkového konstrukčního programu, jehož výsledkem je optimální rozvor a ideální rozměry i proporce pro evropské cesty. Výsledkem je SUV dokonale naplňující požadavky evropských majitelů. Progresivní přizpůsobení karoserie se rovněž odrazilo v podstatném nárůstu prostoru pro zavazadla i v oblasti hlavy a nohou vč. největší nabídky místa pro nohy zadních pasažérů v dané třídě. Schopnosti evropského provedení Sportage navíc vylepšuje nejmodernější hybridní model (PHEV) dovolující zcela bezemisní cestování čistě na elektřinu, který napomáhá zásadním způsobem snížit emise i spotřebu paliva.

Společnost Kia Europe dnes odhalila evropské provedení modelu Sportage.

Kia Sportage na český trh

Nové evropské provedení modelu Sportage se poprvé představilo v rámci živě přenášené digitální premiéry ve středu 1. září 2021 na kanálech Kia. Fyzicky se představí na mnichovském autosalonu IAA Mobility (7. – 12. září 2021), přesněji na náměstí Odeonsplatz, kde bude postavený stánek Kia. Čeští zákazníci se mohou těšit na začátek roku 2022, kdy bude uvedena nová Kia Sportage na český trh.

- Advertisement -

Další články