DomůHybridyMEGANE E-TECH Plug-in - technologie pro radost z jízdy

MEGANE E-TECH Plug-in – technologie pro radost z jízdy

V roce 1995 byl představen první Renault Megane. Od té doby bylo celosvětově prodáno 7 milionů vozů ve 4 různých generací. Mégane se z modelu postupně proměnil v kompletní řadu, která zahrnuje i sportovní verze pod označením R.S. Zejména vozy R.S. se prosadily jako referenční sportovní hatchbacky. TROPHY-R získal v roce 2019 nový rekord na slavném okruhu Nürburgring.

Hatchback má mnoho tváří, jak znovu dokazuje nový Mégane díky zavedení hybridního dobíjecího pohonu – první Renault v segmentu kompaktní třídy. Tento pohon E-TECH Plug-in Hybrid spojuje výhody elektřiny, jako je tichý provoz a okamžitá reakce na sešlápnutí plynového pedálu, aniž by činil ústupek nezávislosti. Je vybaven technologiemi vyvinutými Aliancí a inženýry Renaultu. Využívá zkušenosti Skupiny Renault s elektrickými vozidly získané za více než deset let, stejně jako jejich zkušenosti z Formule 1.

Nový Mégane nabízí modernizované místo pro řidiče, které obsahuje novou 9,3’’ multimediální obrazovku a 10,2’’ přístrojový štít a využívá veškeré služby multimediálního systému Renault EASY LINK. Tento systém se inspiroval uživatelskými zvyklostmi z prostředí smartphonů.

- Advertisement -

Pro zajištění bezpečnosti a pohodlí jsou k dispozici nové asistenty řízení. Kromě toho nabízí Easy Pilot  – asistent pro jízdu po dálnici a v kolonách, autonomní systém úrovně 2, pro zajištění pohodlí a klidu za volantem.

Nový Mégane si uchovává dynamické linie a design, který přispěl k jeho úspěchu. Vede v eleganci a rafinovanosti a u všech verzí zavádí nové světlomety LED Pure Vision, které zlepšují viditelnost a komfort na cestách.

Díky čtyřem variantám (hatchback, kombi, R.S. a R.S. TROPHY) a velkému výběru motorů, včetně nového motoru E-TECH Plug-in Hybrid se nový Mégane přizpůsobí každému požadavku.

Nový Mégane je v prodeji od konce léta 2020.

„Nový Mégane E-TECH Plug-in Hybrid je vybaven hybridním dobíjecím motorem, který zahrnuje veškeré technologické novinky a poskytuje skutečný zážitek z elektřiny a velmi klidné jízdy.“ Marion Humeau, ředitelka marketingu kompaktních vozů.

Renault Megane E-TECH diskuzní fórum

Zdroj: tisková zpráva

Další články