DomůHybridyNový Ford Kuga HEV nabízí dojezd až 1000 km

Nový Ford Kuga HEV nabízí dojezd až 1000 km

Společnost Ford rozšířila svou nabídku o nový full hybrid Ford Kuga HEV nabízející dojezd až 1000 km. Automobil dokáže automaticky přepínat mezi hybridním a čistě elektrickým pohonem. Výkon hnacího ústrojí je 140 kW (190 koní), nevyžaduje nabíjení kabelem a dobíjení akumulátoru probíhá automaticky. Další výhodou modelu Kuga HEV je kromě dojezdu také to, že je možné se rozjet na čistě elektrický pohon.

Ford Kuga se vyrábí ve Španělsku v několika provedeních – Kuga PHEV a EcoBlue mHE0V. Do konce roku 2022 plánuje společnost Ford uvést na trh 17 nových elektrifikovaných modelů.

Kuga Hev

Vůz nabízí srovnatelnou spotřebu paliva a dojezd jako u dieselových motorů. Dále pak pohon všech kol a možnost jízdy na čistě elektrický pohon. Dojezd Fordu Kuga Hev je 1000 km na jednu nádrž benzinu, která má objem 54 litrů. Podle metodiky WLTP je spotřeba paliva 5,5 l/100 km a emise CO2 od 125 g/km. Dojezd tohoto modelu je tak o více než 30 procent delší vůči modelu Kuga Plug-in Hybrid.

Baterie

- Advertisement -

Jako baterie se ve voze Ford Kuga Hev používají 60-ti článkové lithium-ion akumulátory s kapacitou 1,1 kWh. Ty jsou chlazeny kapalinou a proto není potřeba ventilátorů pro chlazení. To přispívá k nižší úrovni vibrací a hluků v prostoru vozu. K dobíjení akumulátorů dochází automaticky pomocí zážehového motoru, který má objem 2,5l. Pro prodloužení dojezdu vozu se akumulátory také dobíjejí využitím rekuperace při jízdě setrvačností nebo při brzdění.

Hnací ústrojí

Hnací ústrojí Kugy HEV zajišťuje plynulou akceleraci za použití automatického přepínání mezi elektromotorem a benzínovým motorem. Zrychlit z 0 na 100 km/h trvá vozu s pohonem předních kol 9,1 sekundy. Spalovací motor navíc obsahuje výměník tepla výfukových plynů, což umožňuje motoru rychlejší zahřátí na provozní teplotu a rychlejší přepnutí na elektrický pohon. V ČR je možné objednat i model s pohonem všech kol AWD.

Ford Kuga Hev cena

Cena Fordu Kuga HEV začíná na českém trhu na částce 749.900 Kč za sportovně orientovanou verzi ST-Line. Vůz je v Česku dále nabízen ve variantách ST Line X i Vignale s různými komfortními a bezpečnostními technologiemi. Další ceny veriant Ford Kuga můžete zjistit zde.

Ford Kuga diskuzní fórum

Další články