DomůHybridyHondaNový model Honda HR-V e:HEV 2021

Nový model Honda HR-V e:HEV 2021

Nový model HR-V je nejnovějším modelem v nabídce společnosti Honda nesoucím označení e:HEV (hybrid electric vehicle), který navazuje na model CR-V a nový model Jazz, které byly uvedeny na trh v roce 2020. Připojuje se k elektrifikované řadě modelů a je dalším krokem společnosti Honda při plnění cíle elektrifikovat do roku 2022 všechny hlavní modely. Honda HR-V e:HEV 2021 bude v Evropě k dostání koncem roku 2021.

Honda HR-V e:HEV 2021

Výkonné a úsporné dvoumotorové hnací ústrojí e:HEV zajišťuje výjimečnou účinnost,
a přináší tak jedinečný zážitek z jízdy s rychlou odezvou. Nová generace kompaktního SUV značky Honda nabízí prvotřídní prostor, pohodlí, pokročilé technologie a bezpečnostní systémy, to vše v odvážné a elegantní podobě inspirované vozy kupé.
Hybridní model HR-V nové generace představuje završení rozsáhlé studie moderních postojů spotřebitelů. Společnost Honda vyvinula model HR-V nejen jako zcela nové kompaktní SUV, ale jako spotřebitelský produkt, který musí zákazníky přitahovat.

„Vedli jsme skupinové diskuse s lidmi z různých prostředí, z mnoha oborů a napříč věkovými kategoriemi, s rovným zastoupením žen a mužů. To nám pomohlo přidat prvky, které přinesou zábavu a potěšení všem cestujícím. Snažili jsme se posílit, nikoliv potlačit, individualitu lidí a vytvořit vůz, který všem cestujícím umožní užívat si jejich životní styl.”

říká hlavní konstruktér Yoshitomo Ihashi
Nová generace kompaktního SUV značky Honda nabízí prvotřídní prostor, pohodlí, pokročilé technologie a bezpečnostní systémy.

Nízké emise a vynikající odezva

Hnací jednotka e:HEV se skládá ze dvou kompaktních elektromotorů, které pracují společně s benzínovým 1,5litrovým motorem DOHC i-VTEC s Atkinsonový cyklem, lithium-iontovým akumulátorem a inovativní převodovkou se stálým převodem a řídicí jednotkou. U modelu HR-V se výkon hnacího ústrojí e:HEV zvýšil z 80 kW (109 k), jak je tomu u modelu Jazz, na celkový výkon 96 kW (131 k) a točivý moment 253 Nm. Výsledkem je nenáročná
a pohodlná jízda, ať už projíždíte městem, nebo jedete vysokou rychlostí po dálnici. Model HR-V produkuje emise CO2 od 122 g/km (WLTP), má spotřebu paliva 5,4 l/100km (WLTP)
a dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,6 sekundy.

- Advertisement -

Zdroj: Honda

Další články