DomůRenaultMEGANE E-TECHNový Mégane E-TECH PLUG-IN zamířil do prodeje

Nový Mégane E-TECH PLUG-IN zamířil do prodeje

Motorizace E-Tech Plug-in Hybrid je již v prodeji ve variantě Grandtour a nyní se otevírají objednávky v karosářské verzi hatchback. Nový Mégane E-TECH PLUG-IN těží z nedávného faceliftu, který přinesl modernizovaný interiér i exteriér, nový multimediální systém Easy Link a inovativní asistenční systémy. Inženýři Renaultu vyvinuli revoluční řešení pro hybridní pohony, který nese název E – TECH. Tato hybridní technologie využívá odbornosti stáje Renault DP World F1 Team, která umožňuje sdílení zkušeností při vývoji vozů F1 a následné přizpůsobení sériovým hybridním vozidlům. Centrem inovací ve verzích E-TECH je automatická sekvenční převodovka s ozubenými koly, nemá spojku ani synchronizátory, což umožňuje snížit tření a tím pádem i omezení energetických ztrát.

Pohonná jednotka v modelech E-TECH se skládá celkem ze tří motorů, jednoho spalovacího a dvou elektrických.
Tento nový pohon je skutečný hybridní pohon založený na soustavě zvané „sériově-paralelní“, nabízející maximum kombinací a maximální úsporu CO2 při provozu.
Tato pohonná jednotka kombinuje výhody elektrického pohonu bez obav z dojezdu. Kombinovaný výkon spalovacího motoru a 2 elektromotorů dosahuje 160 koní a díky baterii o kapacitě 9,8 kWh (400V) umožňuje čistě elektrický dojezd až 50 km (WLTP) v kombinovaném cyklu a až 65 kilometrů v městském cyklu (WLTP City).
Spalovací motor pro nový Mégane E-TECH PLUG-IN byl vyvinut v nové generaci pro optimální využití hybridního pohonu a používá nejmodernější technologie umožňující optimalizaci účinnosti a výkonnosti současně.

Pohonná jednotka v modelech Renault E-TECH

Pohonný agregát společný hybridním pohonům Renault existuje ve dvou variantách: E-TECH pro „full hybrid“ a E-TECH Plug-in pro „plug-in hybrid“.
Vedle elektrických modelů Renault doplňují nabídku značky Renault na trhu modely „full hybrid“ (Clio) a „plug-in hybrid“ (Captur a Mégane Grandtour).

- Advertisement -

Další články