DomůHybridyHybridní Toyota Yaris se již začala vyrábět v Kolíně

Hybridní Toyota Yaris se již začala vyrábět v Kolíně

Toyota dnes zahájila v závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) výrobu modelu Yaris, který byl zvolen evropským Autem roku 2021. Hybridní Toyota Yaris i Toyota Yaris s klasickým spalovacím motorem se budou vyrábět na nové podvozkové platformě TNGA. Automobilka v Kolíně je od ledna 2021 ve stoprocentním vlastnictví společnosti Toyota Motor Corporation, která se zaměřuje na produkci menších vozidel ze segmentů A a B. Dlouhodobou filozofií Toyoty je vyrábět auta tam, kde prodává a navazuje tak na dlouhodobou výrobu vozů Toyota v Evropě. V průběhu posledních tří let investovala do rozšíření provozu v Kolíně přes 180 milionů eur.

„V posledních třech letech jsme vybudovali nové výrobní prostory, nastavili nové logistické trasy, zapojili nové dodavatele, nainstalovali nové technologie, a v závodu Toyota jsme přivítali bezmála 1600 nových zaměstnanců.“

řekl prezident Toyota Motor Manufacturing Czech Republic Koreatsu Aoki

Hybridní Toyota Yaris

Model Yaris využívá jako první v segmentu novou podvozkovou platformu TNGA (Toyota New Global Architecture). Hybridní Toyota Yaris Dynamic Force s výkonem 116 koní, která poskytuje řidiči agilnější reakce, nárůst systémového výkonu o 15 procent a snížení spotřeby o více než 20 procent. V nabídce nechybí nový tříválcový benzínový agregát 1,5 Dynamic Force o výkonu 121 koní.
V interiéru nabízí například bi-nokulární přístrojový panel, vyhřívaný volant, inteligentní adaptivní tempomat, bezdrátovou nabíječku na smartphone, head-up displej nebo poprvé u Toyoty centrální airbag. Součástí základní výbavy je i balíček bezpečnostních technologií Toyota Safety Sense.

„Start produkce nového Yarisu v Kolíně by měl ještě posílit pozici automobilky na českém trhu. Toyota je už čtvrtá nejprodávanější značka s podílem lehce přes pět procent na českém trhu a polovina prodaných vozů je v hybridní variantě. Od ledna do října jsme již na české trhu uzavřeli bezmála 16 tisíc zákaznických smluv, což představuje meziroční nárůst o 77 procent. Věříme, že zahájení výroby tohoto mimořádně populárního modelu v Česku nám pomůže dále posílit vnímání značky na domácím trhu.“

řekl Martin Peleška, generální ředitel Toyota a Lexus ČR
Toyota dnes zahájila v závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) výrobu modelu Yaris.

Toyota Motor Europe

Toyota má v Evropě v současné době zastoupeno již osm závodů včetně kolínského, vývojové centrum a několik logistických center. Závod v Kolíně navýšil svoji výrobní kapacitu, přičemž od 28. února letošního roku je v něm zaveden třísměnný provoz. Do budoucna závod plánuje vyrábět také nedávno představený model Toyota Aygo X. Pro více než 20 firem sdružených v rámci tzv. Toyota Associated pracuje v Česku více než 9 000 lidí.

- Advertisement -

Zdroj: Toyota

Další články