DomůVolkswagenMultivan eHybridNový Volkswagen Multivan bude k dostání i jako plug-in hybrid

Nový Volkswagen Multivan bude k dostání i jako plug-in hybrid

Nový Volkswagen Multivan plug-in hybrid je obrovský skok vpřed a zahajuje novou epochu značky Volkswagen. MPV (multi-purpose vehicle/víceúčelové vozidlo) je díky novému konceptu interiéru ještě mnohostrannější a s výbavou, která zahrnuje nové asistenční, ovládací, informační a zábavné systémy.

Nabídka modelů Bulli bude postavena na třech pilířích. Multivan, Transporter 6.1 a pro rok 2022 plánovaném elektromobilu ID.BUZZ. Model „T6.1“ zůstane specialistou pro firmy, podnikatele a živnostníky, a je i nadále základem ikony v segmentu kempovacích vozů (model California). Novým segmentem budou dva výhradně elektricky poháněné modely, MPV ID.BUZZ a městský užitkový vůz ID. BUZZ Cargo.

Volkswagen Multivan zadní pohled

Volkswagen Multivan plug-in hybrid kombinuje jízdu s nulovými lokálními emisemi, velmi dlouhý celkový dojezd a nízkou celkovou spotřebu. Multivan s pohonem předních kol s výkonem 160 kW/218 k bude na trh uveden i se dvěma přeplňovanými zážehovými motory o výkonu 100 kW/136 k, resp. 150 kW/204 k. V roce 2022 bude následovat turbodiesel (TDI) s výkonem 110 kW/150.

Přístrojová deska Volkswagen Multivan
- Advertisement -

Přístrojová deska je sériově vybavena digitálním panelem přístrojů „Digital Cockpit“ a informačním a zábavním systémem „Ready 2 Discover„. Tento systém nabízí prostřednictvím sériově dodávané jednotky OCU (Online Control Unit) připojení k internetu. Pro všechny verze se dodává sériově mimo jiné Car2X (systém pro upozorňování na lokální nebezpečí), systém „Front Assist“ včetně funkce nouzového brzdění „City Brake“, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu „Lane Assist„, asistent pro změnu jízdního pruhu s novým asistentem pro odbočování, rozpoznávání dopravních značek a tempomat.
Mezi nové systémy patří „IQ.DRIVE Travel Assist„, který umožňuje částečně automatizovanou jízdu rychlostí od 0 do 210 km/h a interaktivní světlomety „IQ.LIGHT – Matrix LED“ (na přání jako alternativa sériově dodávaných LED světlometů).

Zdroj informací: tisková zpráva

Další články