DomůHybridyTiguan eHybrid cena začíná na 1 055 900 Kč

Tiguan eHybrid cena začíná na 1 055 900 Kč

Společnost Volkswagen zahájila předprodej nové hybridní varianty vozu Tiguan. Cena Tiguanu eHybrid s plug-in hybridním pohonem začíná na částce 1 055 900 Kč. Vůz dokáže v režimu výhradně elektrického pohonu ujet až 50 km (podle metodiky WLTP) na jedno nabití.

Plug-in hybridní modely, jakým je nový Tiguan eHybrid, jsou důležitým pilířem naší strategie ‚Way to Zero‘, jejímž prostřednictvím hodláme dosáhnout neutrální bilance emisí CO2 do roku 2050. S novým modelem Tiguan eHybrid nabízíme našim zákazníkům možnost každodenního dojíždění s nulovými emisemi při zachování všech výhod automobilu se spalovacím motorem pro cestování na velké vzdálenosti. A v režimu GTE si může řidič Tiguanu eHybrid užívat mimořádné dynamiky při sportovní jízdě. Plug-in hybridní pohon tak umocňuje nesmírnou všestrannost a variabilitu našeho bestselleru v segmentu SUV.

řekl Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Motorizace

Hybridní Tiguan v sobě kombinuje zážehový motor 1.4 TSI o výkonu 110 kW a elektromotor o výkonu 85 kW, přičemž maximální celkový výkon je 180 kW. Maximální točivý moment je 400 N.m. a o hladký chod se stará šestistupňová automatická převodovka DSG. K dispozici je několik provozních módů, jako například Hybrid (využity oba pohony), GTE (maximální jízdní dynamika) nebo E-Mode (nulové emise). Vůz se dokáže do teploty -10 °C rozjet na akumulátor bez nutnosti zapnutí spalovacího motoru.

Dojezd Tiguanu eHybrid

Maximální využitelná kapacita baterie vozu je 13 kWh. To umožňuje dojezd Tiguanu eHybrid až 50 km podle metodiky WLTP jen pomocí elektromotoru. Jelikož se jedná o plug-in hybrid, tak je možné akumulátor i dobíjet. A to buď z elektrické zásuvky nebo z nabíjecího stojanu. V závislosti na výkonu nabíjení se tak akumulátor dobije na plnou kapacitu za 3,5 až 5 hodin.

Cena Tiguanu eHybrid

- Advertisement -

Nový plug-in hybridní model Tiguan eHybrid je k dispozici ve dvou výbavových liniích:

Elegance – cena vozu začíná na 1 055 900 Kč

R-Line – cena začíná na částce 1 088 900 Kč

Více informací o obsahu jednotlivých výbavových stupňů a aktuálních cenách lze získat v konfigurátoru společnosti Volkswagen.

Další články