DomůOstatníHonda zahájí v Indii službu sdílení akumulátorů pro elektrické tříkolové taxíky

Honda zahájí v Indii službu sdílení akumulátorů pro elektrické tříkolové taxíky

Honda Motor oznámila plány na zahájení služby sdílení akumulátorů pro elektrické tříkolové taxíky („rikši“) v Indii s využitím zcela nových přenosných a vyměnitelných akumulátorů Mobile Power Pack e: („MPP e:“). V Indii je více než 8 milionů automobilových rikší, které lidé využívají jako jeden z hlavních prostředků každodenní dopravy. Ve městech jsou tyto rikši poháněny převážně CNG (stlačený zemní plyn) a představují klíčovou výzvu pro elektrifikaci.

Elektrické tříkolové taxíky v Indii

S hospodářským rozvojem v Indii roste poptávka po energii a v důsledku toho se zhoršuje znečišťování ovzduší. S cílem vyřešit tyto problémy je v celé zemi vyvíjena snaha rozšířit elektrifikaci dopravy, která představuje přibližně 20 % národních emisí skleníkových plynů. Produkty elektrifikované mobility, které jsou v současnosti na trhu, čelí třem problémům. Krátký dojezd, dlouhá doba nabíjení a vysoká cena akumulátorů. Honda bude pracovat na odstranění těchto tří problémů využitím vyměnitelných akumulátorů a jejich sdílením. Za tímto účelem spustí společnost Honda v první polovině roku 2022 službu sdílení akumulátorů MPP e: pro elektrické rikši.

„Akumulátor Mobile Power Pack (MPP) společnosti Honda má obrovský potenciál elektrifikovat všechny druhy vozidel včetně malých produktů mobility a rozšířit využití obnovitelné energie. Tím, že bude společnost Honda v Indii nabízet služby sdílení akumulátorů, přispěje k urychlení elektrifikace rikší
a častějšímu využívání obnovitelné energie. Kromě toho bude společnost Honda i nadále sloužit lidem po celém světě a přinášet jim radost z naplňování jejich životního potenciálu dalším rozšiřováním využití akumulátorů MPP v dalších oblastech.“

řekl ředitel pro tvůrčí činnosti životního stylu společnosti Honda Motor Co., Ltd. Minoru Kato
Mobile Power Pack e: je přenosný a vyměnitelný lithium-iontový akumulátor.

Služba sdílení akumulátorů

Služba sdílení akumulátorů společnosti Honda umožní řidičům rikší zastavit u nejbližší stanice pro výměnu akumulátorů a vyměnit akumulátor MPP e: s nízkou zbývající kapacitou za plně nabitý akumulátor. Mobile Power Pack e: je přenosný a vyměnitelný lithium-iontový akumulátor schopný uchovat velké množství elektřiny (více než 1,3 kWh). V rámci zahájení této služby založí společnost Honda místní pobočku v Indii, která bude podnikat v oblasti služeb sdílení akumulátorů. Tato pobočka zřídí řadu stanic Mobile Power Pack Exchanger e: a bude zajišťovat službu sdílení akumulátorů ve městech.

- Advertisement -

Zdroj: Honda

Další články