DomůOstatníModely Hyundai KONA N podstupují testování na náročné Severní smyčce Nürburgringu

Modely Hyundai KONA N podstupují testování na náročné Severní smyčce Nürburgringu

Automobilka Hyundai provádí testování Hyundai KONA N na jednom z nejnáročnějších závodních okruhů na světě na Severní smyčce Nürburgringu, který je ideálním místem pro zdokonalování vlastností vysokovýkonných modelů Hyundai N. Podmínky jsou tu tak náročné, že jakékoli vozidlo, které tento test zvládne, může jezdit po jakýchkoli silnicích kdekoli na světě.

Závodní okruh Nürburgring

Náročné podmínky a výjimečná charakteristika Nürburgringu umožňují odhalovat nedostatky často již po dvou kilometrech jízdy. KONA N se testují v 73 různě ostrých zatáčkách na skoro 30 km dlouhém okruhu Severní smyčky, které vyžadují prudké změny rychlosti. Testované vozy musejí na tomto okruhu zvládat velký počet výškových změn, protože mezi nejvyšším a nejnižším bodem je výškový rozdíl 300 metrů. Jezdí na plný plyn ve strmých stoupáních i klesáních se sklonem 17 procent. Za pouhých čtyři až šest týdnů urychlených testů odolnosti a životnosti překonávají modely Hyundai N ekvivalent 180 000 kilometrů. V závislosti na jízdním stylu je jeden kilometr ekvivalentem pěti až dvaceti kilometrů na normálních silnicích.

Testování Hyundai KONA N

Systémy modelů N jsou včetně odpružení, řízení a elektronicky řízeného stabilizačního systému ESC (Electronic Stability Control) testovány s vyšší intenzitou a se zaměřením na požadavky jízdy na závodním okruhu. Musejí kromě 100 000 kilometrů na veřejné silniční síti navíc ujet ještě dalších dvakrát 500 mimořádně ostrých kilometrů na Severní smyčce. Testům je podrobena také vysokovýkonná dvouspojková převodovka N DCT (Dual Clutch Transmission). Převodovka s kapalinovými spojkami zvládla na tomto závodním okruhu pozoruhodných 1350 kol. Hyundai však netestuje sám. Společnost například úzce spolupracuje s výrobcem pneumatik Pirelli při vývoji specifických pneumatik. Vysokovýkonné pneumatiky umocňují sportovní charakter modelu KONA N a mohou se pochlubit také nízkou hladinou hluku, odolností, snadnou ovladatelností a maximálním komfortem.
Celkovým cílem je posunout všechny důležité komponenty modelu Hyundai N na mimořádně vysokou úroveň bezpečnosti, odolnosti a sportovních výkonů. Oproti běžným sériově vyráběným modelům musejí modely N zrychlit tep řidiče, jakmile usedne za volant.

- Advertisement -

Další články