DomůVodíková autaHyundaiHyundai představil koncept hybridního sportovního vozu Vision FK s vodíkovým pohonem

Hyundai představil koncept hybridního sportovního vozu Vision FK s vodíkovým pohonem

Hyundai Vision FK je vysokovýkonný sportovní vůz s vodíkovým pohonem. Je to jeden z plánů Hyundai Motor Group (HMG) jak popularizovat do roku 2040 vodík prostřednictvím zavádění nových technologií. Průkopnické úsilí HMG o čistou, trvale udržitelnou energii pro všechny druhy mobility umocňují nové bezprecedentní plány, které počítají s elektrifikací všech nových modelů, napájených buď sadou akumulátorů nebo systémy palivových článků.

Hyundai Vision FK

Technologie palivových článků je využitelná i pro vysokovýkonná vozidla. Společnost HMG představila hybridní sportovní vůz Hyundai Vision FK s výkonem přesahujícím 500 kW, který dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než čtyři sekundy. Vision FK kombinuje konvertor energie s palivovými články a vysokovýkonný nabíjitelný pohon zadních kol. Cílem Hyundai Motor Group je dosáhnout dojezdu více než 600 kilometrů.

Vodíková budoucnost

Koncern HMG se připravuje na vodíkovou budoucnost od vývoje prvního elektromobilu s palivovými články v roce 1998. V roce 2013 byl představen Tucson FCEV (ix35 Fuel Cell), s nímž začala velkosériová výroba elektromobilů s palivovými články. V roce 2018 uvedla společnost novou generaci SUV (NEXO) a v roce 2020 následoval model XCIENT Fuel Cell, první těžké nákladní vozidlo na světě s palivovými články.
HMG nyní podporuje vodík s jasnou vizí, že bude hrát významnou roli v budování trvale udržitelné budoucnosti a snižování závislosti lidské společnosti na fosilních zdrojích energie. Koncern HMG, který je v čele vývoje technologie palivových článků, rozšíří možnosti využití svých technologií palivových článků jako zdroje energie nejen ve svých vozidlech, ale i v dalších řešeních pro mobilitu a různých aplikacích.

- Advertisement -

„Hyundai Motor Group má vizi využívat vodíkovou energii ve všech oblastech života a průmyslu – v našich domovech, na pracovištích i ve výrobních závodech. Cílem je nabízet vodík jako zdroj energie, který bude moci snadno využívat kdokoli, k čemukoli a kdekoli. Chceme nabízet praktická řešení pro trvale udržitelný vývoj lidstva a těmito průlomovými technologiemi chceme přispět k vytvoření celosvětové vodíkové společnosti do roku 2040.“

řekl na globálním online fóru Hydrogen Wave předseda dozorčí rady Chung

Další články