DomůHyundaiElec City Fuel CellHyundai zahájil zkušební provoz vodíkových autobusů Elec City Fuel Cell

Hyundai zahájil zkušební provoz vodíkových autobusů Elec City Fuel Cell

Hyundai zkoumá různé způsoby snižování emisí CO2 v dopravě jako celku a staví se k této problematice čelem. V nadcházejících týdnech s německými provozovateli autobusů zahájí zkušební provoz autobusu Elec City Fuel Cell s pohonem na vodík. Autobus podle odhadů z testů ujede na jednu náplň více než 500 kilometrů.

Hyundai předal inovativní autobus zástupcům společností Busbetrieb Josef Ettenhuber GmbH (Ettenhuber) a Geldhauser Linien- und Reiseverkehr GmbH & Co. KG (Geldhauser). Oba provozovatelé budou v modelu Elec City Fuel Cell přepravovat cestující na běžných linkách v Mnichově. Společnost hodlá dokázat, že jsou autobusy s pohonem na vodík realizovatelným a hospodárným řešením pro komerční přepravu. Například v Koreji bylo od roku 2019 uvedeno do provozu celkem 108 autobusů Elec City, které snížily emise oxidu uhličitého za celou dobu provozu o cca 7700 tun. Hyundai Motor Company proto plánuje pro letošní rok ukázkové jízdy pro další čtyři provozovatele autobusů.

Prozovatelé modelu Elec City Fuel Cell.

„Hyundai Motor jako lídr v technologii palivových článků názorně ukazuje, jak mohou velkosériově vyráběné autobusy Elec City Fuel Cell poskytováním čisté mobility přispívat ke snižování emisí CO2. Zkušební provoz v reálných podmínkách nám umožní další zdokonalování našich vozidel tak, aby ještě lépe splňovala požadavky evropských zákazníků.“

řekl výkonný viceprezident a vedoucí technického oddělení pro vývoj užitkových vozidel Martin Zeilinger

Autobus Hyundai Elec City je vybaven vysokokapacitním systémem palivových článků na vodík, který je sestaven ze dvou sad palivových článků o výkonu 90 kW. Elec City s nejvyšším výkonem 180 kW má pět nádrží s celkovou kapacitou 34 kg vodíku umožňující dojezd více než 500 km. V současnosti provozované autobusy eliminují podle propočtů každoročně stejné množství emisí CO2, které za rok pohltí lesy o rozloze 1500 hektarů.
Hyundai Motor vystaví v letošním roce autobus Elec City Fuel Cell společně s těžkým nákladním vozidlem XCIENT Fuel Cell 2021 na akci „HyBayern Hydrogen Days 2021“ v německém městě Pfeffenhausen, které se nachází severovýchodně od Mnichova.

- Advertisement -

Další články